Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 28 березня 2024, 20:42

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Юрій Йосипович Тютюнник
ПовідомленняДодано: 17 січня 2016, 22:39 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Юрій Йосипович Тютюнник - поручик російської імператорської армії, старшина армії УНР, повстанський отаман.

На військовій службі в РІА з 1913 року. Спочатку служив у 6-му Сибірському полку в Владивостоці. В період з 1914-1917 рр. отримав два поранення, навчався в військовій школі в Горі, звідки вийшов прапорщиком. Останнє звання в армії РІА поручик.

Після утворення Української Центральної Ради взяв активну участь в українізації частин російської армії. У березні-квітні 1917 року — член полкового комітету, обраний заступником голови гарнізонної ради солдатських депутатів. Організатор «Першого Сімферопільського полку імені Гетьмана Дорошенка».

У середині травня 1917 року в Крим прибув Олександр Керенський, який запропонував Юрію перехід в Штаб Одеського Воєнного Округу на високу посаду, але Тютюнник тоді не поділяв поглядів Тимчасового Уряду і відмовився. 29 травня 1917 відбулося надзвичайне засідання Севастопольської солдатської української ради, під рукою підполковника Білявського, прапорщика Тютюнника, підпоручика Драченка: «З усіх солдатів-українців Сімферопольського гарнізону в Сімферополі оголосили український полк». 31 травня загальне засідання українського Сімферопольського клубу під головуванням прапорщика Тютюнника постановило: «негайно відтелеграфувати військовому міністру про те, що зорганізувався український запасний полк м. Сімферополя в кількості 5811 солдатів і 36 офіцерів, які просять затвердження».

Робота серед українських мас не сподобалася сімферопольським меншовикам і вони надіслали донос на Тютюнника Керенському. Той видав наказ про переведення його в місто Катеринослав в 228-й запасний полк. Але на той час Тютюнник вже був обраний делегатом на Другий Всеукраїнський військовий з'їзд, куди і виїхав, не зважаючи на заборону з'їзду Керенським. На з'їзді був обраний членом Центральної Ради, залишився в Києві і почав працювати як член Українського революційного центру і, залишаючись безпартійним, завжди підтримував найрадикальніші течії у Центральній Раді. В цей час сформувався його політичний світогляд. Він починає дивитися на революцію в Україні як на революцію національну.

Восени 1917 року організував у Звенигородці кіш (батальйон) вільного козацтва, став його командиром (отаманом).

29 грудня 1917 отримав призначення до Політичної ради при Генеральному Військовому Секретаріаті.

Після захоплення Києва більшовиками у лютому 1918 року розгорнув Звенигородський кіш. Проводив роззброєння та демобілізацію частин РІА.

12 лютого золотоніські козаки під рукою Тютюнника розігнали скликаний більшовиком Б. Кацом повітовий з'їзд, вже 13 лютого селянський з'їзд визнав український уряд.

До травня 1918 року контролював великі території Київщини і Херсонщини. Влітку і восени повстанці під командуванням Тютюнника вели бої з німцями і гетьманцями.

9 листопада 1918 Тютюнника як учасника підпільного Ревоюційного штабу Києва заарештовано, знаходився в Лук'янівській в'язниці в камерах поруч з отаманом Палієнком та сотником Могилева Андрієм Вовком. В грудні 1918 року суд визнав його винним та засудив до розстрілу, однак було запропоновано відправитися в Галиччину для допомоги галицьким українцям в їх боротьбі проти поляків. 28 грудня з Козятина в Галиччину вирушив ешелон так званого Козятинського старшинського куреня числом в 180 чоловік.

З січня 1919 року в складі УГА. Старшина-кіннотник 1-го кінного полку в 1 Галицькому корпусі. В лютому був поранений шрапнеллю в бою під Вовчухами. В травні повернувся до війська. Погодився увійти до репатріаційної комісії Української держави в Італії, де пробув більше року, організовуючи відправку полонених галичан додому. У вересні 1920 року сам на чолі 100 репатріантів прибув до міста Стрия, де об'єднавшись з іншими новоприбулими в складі маршового курення відбув на чернігівщину в склад 35-ї резервної пішої дивізії, яка в цей час вела боротьбу проти Червоної армії. Був заступником командира сотні у чині значкового. В березні 1921 року демобілізувався.

Після війни займався приватною підприємницькою діяльністю. Заснував кооперативне товариство «Схід» ветеранів 35-ї дивізії. В кінці 1923 року повернувся до військової сфери. 28 грудня 1923 року вступив слухачем до Київської військової академії ім. Богдана Хмельницького. Яку завершив через два роки з одночасним присвоєнням звання військового старшини генерального штабу. З 1926 року проходив службу на посаді старшини оперативного відділу 21-ї пішої дивізії. З 1929 року - полковник. Командир 57-го пішого полку.

20 жовтня 1930 року загинув в авто аварії.
Зображення

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB