Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 29 березня 2024, 09:01

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 18 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 14:56 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Шановне товариство!

Колись у нас була ідея провести військову гру, але на жаль вона успішно "канула в лета". Однак моя за думка написати під цю гру "калькулятор" обрахунку боїв нікуди не зник...а успішно їв мене зсередини :) На кінець коли з'явилася вільна хвилинка на вихідних за 3-4 години написав ось такий примітив.

"Калькулятор"(іншої назви я поки не придумав) мій вийшов примітивним, але навіщо нам навороти, якщо головне результат. Написаний він на серверній мові програмування РНР, а тому скинути Вам "поюзати" зможу тільки якщо у Вас є настроєний веб-сервер та базові знання в MySQL :) Згодом як "калькулятор" буде відточений та з'являться ряд ще потрібних функцій я переведу його в режим бета-тестування:)

Отже, що ж з себе він представляє? А представляє він з себе 2 сторінки: форма вводу даних для бою та обробник результату. Для прикладу завантажу кілька скрінів роботи калькулятора:
Приєднання файлів:
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg [ 60.51 Кб | Переглянуто 37 разів ]

Приєднання файлів:
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg [ 96.26 Кб | Переглянуто 37 разів ]

Приєднання файлів:
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg [ 171.59 Кб | Переглянуто 31 разів ]


На першому скріні Ви вводите базову інформацію про сторони: нападник та захисник. Кількість піхоти, кулеметів та артилерії, вказуєте сторони конфлікту та їх лідерів(поки що треба вводити вручну, згодом зроблю зручніше), мораль двох армій в числовому еквіваленті. Для оборонців є ще чек-кнопка "Окопалися?", підтвердження якої надає оборонцям бонус в 33% до стійкості. Перед натисненням кнопки "Ок" потрібно вибрати місце бою: Рівнина, Ліс, Пагорби, маленька та Велика річки, місто...кожна надає бонус для оборонця, чого не скажеш про нападника.

На другому і третьому скріні видно роботу обрахунків...втрати сторін, переможець бою та мораль що осталася. Зауважу що перемога вираховується по кількості втраченої піхоти до її початкового складу, тобто хто більше наніс втрат % той і переміг).

Стосовно коефіціентів то якщо коротко то є: коефіціент вогню по державі(Україна - 0.8 Більшовики 1.0), натиску (1.0 та 0.75) відповідно та такі ж параметри тільки згідно лідерів. Однак головним є спільний коефіціент маневру(тактики) він виражається в середньому арифметичному 3-х значень: тактики командира, загальній здатності військ до маневру та випадковому коефіціенту в діапазоні від 1 до 100. Тобто якщо одна сторона має перших два однакових значення в 80 а останнє в 90 то середній коефіціент буде 83.33; друга сторона припустимо: 80, 70 та 15 - відповідно: 55. Отже якщо друга сторона має перевагу як в вогньових засобах так і багнетах, але ефективність позиції згідно тактики/маневру тільки 55% від максимального, то перша сторона ефективніше діятиме з ККД в 83.33% від максимуму...

Ну це якщо коротко...виклав я цей пост бо хотів дізнатися думки шановного паньства стосовно мого калькулятора!

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 15:23 
Офлайн
Сотник
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:57
Повідомлення: 455
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Цитата:
коефіціент вогню по державі(Україна - 0.8 Більшовики 1.0)

А чого в нас цей коефіцієнт менший, ніж у більшовиків?

Цитата:
натиску (1.0 та 0.75)

Аналогічно


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 15:36 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
sergei-lvov написав:
Цитата:
коефіціент вогню по державі(Україна - 0.8 Більшовики 1.0)

А чого в нас цей коефіцієнт менший, ніж у більшовиків?

Цитата:
натиску (1.0 та 0.75)

Аналогічно


Сергій, на початку я сказав що це базова версія...можна сказати: альфа версія. Тобто я підбираю коефіціенти щоб було максимально реалістично!

В даному випадку хотів бачити різницю між сторонами.

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 21:47 
Офлайн
Ланковий
Аватар користувача

З нами з: 14 березня 2015, 11:56
Повідомлення: 27
Reputation points: 1

Add reputation pointSubtract reputation point
дуже цікаво подивитись формули розрахунків.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 15 червня 2015, 22:04 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
degreese написав:
дуже цікаво подивитись формули розрахунків.


ну там нічого складного...звичайні арифметичні формули резудьтати яких ми надаємо змінним)

для прикладу:
Код:
/*Визначаємо кінцевий коефіціент маневру наступаючих*/
$randa1=mt_rand (1, 100);
$manevra=((($ca01bm+$la01b+$randa1)/3)/100);
  /*Визначаємо кінцевий коефіціент маневру захисників*/
  $randz1=mt_rand (1, 100);
$manevrz=((($cz01bm+$lz01b+$randz1)/3)/100);
  /*Визначаємо сумарну кількість житів атакуючого*/
  $ha0=(($ap*10)+$ak+$aa)*$moral_a;
  $ha=(($ap*10)+$ak+$aa)+$ha0; 
  /*Визначаємо сумарну кількість житів захисника*/
  $hz0=(($zp*10)+$zk+$za)*($m01b+$okop+$moral_z);
  $hz=(($zp*10)+$zk+$za)+$hz0;


Визначається коефіціент маневру тактики з приміненням функції для генерування випадкових чисел в діапазоні від 1 до 100 та сумарна кількість життів обох сторін.

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 18 червня 2015, 10:10 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Отже, більш детально розпишу що, де і як вираховується та які коефіціенти беруться. Бо щось думається колеги не мають за що вчепитися для пропозицій.

Почнемо з піхоти.
Тут правда треба зауважити що мається на увазі як багнети так і шаблі, бо колись ми вже вели мову що на полі бою кіннотники що піхотинці ведуть бій на своїх двох. Мені при написані калькулятора це дуже спростило "життя". І так: припустимо у нас атакуючі війська мають 20 000 б/с, а оборонці вдвічі менше. Я обраховував спочатку базовий коефіціент їх "життя" за наступним принципом:
Життя=(кількість_б/с*10)*коефіціент_моралі

Тобто кожен багнет має 10 життів помножених на коефіціент моралі, максимум котрого я брав за "1". Отже, атакуючі мають 200к, а захисники 100к життів. За цією логікою шансів в оборони немає, однак для цього я ввів модифікатори котрі значно підвищують обороноздатність захисників.
P.S. Кулемети та гармати обраховуються і додаються до життів в коефіціенті 1 до 1. Тобто 100 кулеметів/гармат = 100 житів.

Модифікатори життів у захисника
Таких модифікаторів окрім вищезгаданої моралі є 2: коефіціент місцевості та коефіціент окопаності.
Перший представлений 6 типами місцевості: поле, ліс, пагорби, маленька річка, велика річка та місто. Кожен надає свій коефіціент(відповідно): 0.05(або 5%), 0.15, 0.35, 0.10, 0.66 і 0.40
Другий представлений відомістю: чи окопалися на місцевості оборонці чи ні. Якщо галочка поставлена то оборонці отримують додатковий бонус у вигляді +33% до "життів".
А взагалом формула виглядає так: Життя_захисників=((((кількість_б/с*10)+кількість_кулеметів+кількість_гармат)*(бонус_місцевості+бонус_окопаності+коефіціент_моралі)+((кількість_б/с*10)+кількість_кулеметів+кількість_гармат)
На виході ми маємо цифру схожу на 243 257.

Вогонь, натиск та маневр
Не одними життями тут все діло представлене. Почнемо з "вогню". Під вогнем я розумів все що стріляє: гвинтівка піхотинця, кулемет та гармата. Зрозуміло що вогньова міць цих видів зброї має різнитися, тому я використав наступні статичні значення:
Гвинтівка = 1;
Кулемет = (20/40);
Гармата = (200/100).
Пояснюю по дужках...в наступі кулеметники мають займати позиції на вихідних точках наступу, що не рідко представляє собою велику відстань, або займати позицію безпосередньо на полі бою. В обидвох випадках кулемет в атаці матиме меншу ефективність ніж такий самий кулемет в обороні - окопаний та пристріляний. Тому і різниця така.
Гармати аналогічно, але дзеркально. Артпідготовку ніхто не відміняв, але погоджуся що артилерія ефективна в обох випадках тому готовий обговорити зміну статичних коефіціентів.
Ну і попередньо формула по вогню виглядає так: Вогонь_атакуючих=(((вогонь_піхотинця*1)+(вогонь_кулемета*20)+(вогонь_гармати*200)*коефіціент_підготовки)*загальний_коефіціент_маневру)

По двох останніх коефіціентах: перший має статичне значення(по вогневій підготовці), яке я взяв довільно тому вони мають обговоритися: Україна - 0.8; Більшовики - 1.0
другий - це коефіціент середнього значення 3-х інших: навику військ до маневру(0.8 в обох сторін)+тактичного уміння командира+довільний коефіціент в межах від 0.01 до 1.0(для того щоб цифри завжди були різні)
В результаті виходить значення котре ми використовуватимемо для обрахунку втрат ворожої сторони.

Натиск.
Під натиском я розумію ближній бій піхоти тому даний коефіціент вимірюється за наступною формулою: натиск=((піхотинець*0.1)*коефіціент_здатності_до_натиску_військ) Для оборонця статичне значення 0.3
Отримане число приплюсовуємо до вогню і маємо загальне значення для сторін.

Втрати
Втрати - це результат який ми отримуємо поділивши значення_пошкодження на значення_життів та помноживши на початкову кількість матимемо результат у відсотках. Саме цей відсоток і віднімається від кількості початкових Б/с...переможець і вимірюється по значеню втрат у відсотках. У кого відсоток втрат більший той програв бій. мораль віднімається так само від базового значення на початок бою...

Фух...здається все затронув! :shock:

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 18 червня 2015, 16:46 
Офлайн
Військовий старшина
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 17:14
Повідомлення: 520
Звідки: Дніпро
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Можите мене тапками закидати,але не воюють толпами в тисячі людей ,воюють підрозділи.Це на рівні сотні-куріня важлива чисельність,а вище вже важлива кількість підрозділів.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 18 червня 2015, 16:50 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
khorolec написав:
Можите мене тапками закидати,але не воюють толпами в тисячі людей ,воюють підрозділи.Це на рівні сотні-куріня важлива чисельність,а вище вже важлива кількість підрозділів.


Закидаю...бо я собі поки не можу уявити як написати подібну програму враховуючи вашу дільну пропозицію! Головне призначення калькулятора надавати приблизні результати зіткнення підрозділів оснащених кулеметами та артилерією! Звісно я розумію що курінь куреню рознь, але на даний момент є така програма, яку я хочу покращувати і зробив цю тему для того що почути дієву критику і конструктивні пропозиції по покращенню!

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 18 червня 2015, 18:44 
Офлайн
Сотник
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:57
Повідомлення: 455
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Anderson написав:
khorolec написав:
Можите мене тапками закидати,але не воюють толпами в тисячі людей ,воюють підрозділи.Це на рівні сотні-куріня важлива чисельність,а вище вже важлива кількість підрозділів.


Закидаю...бо я собі поки не можу уявити як написати подібну програму враховуючи вашу дільну пропозицію! Головне призначення калькулятора надавати приблизні результати зіткнення підрозділів оснащених кулеметами та артилерією! Звісно я розумію що курінь куреню рознь, але на даний момент є така програма, яку я хочу покращувати і зробив цю тему для того що почути дієву критику і конструктивні пропозиції по покращенню!

Я уявляю. Але вам тоді доведеться стратегію на кшталт шогану чи козаків (чи що там зараз?) писати.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Калькулятор обрахунку боїв
ПовідомленняДодано: 18 червня 2015, 19:04 
Офлайн
Військовий старшина
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 17:14
Повідомлення: 520
Звідки: Дніпро
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
А з цієї цяцьки" REDS: REVOLUTION" часом не можна розрахунок боя виковирять ?


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 18 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB