Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 06 липня 2020, 11:26

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 25 січня 2015, 01:11 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Тут будуть викладатись Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави (як реальні так і альт.історичні)

Закони та нормативно-правові акти (Статути, постанови, ухвали, універсали, грамоти і.д.) в цій темі позначаються так (в кінці):
- Реальний закон чи НПА;
- Вигаданий закон чи НПА;
- Вигаданий закон на основі реального чи НПА (в дужках коротко зазначати в чому саме суть його альтернативності).

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 25 січня 2015, 01:19 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Затверджую: Павло Скоропадський

2 липня 1918 р. Київ

Посвідчив: в. об. Державного Секретаря Ігор Кістяковський

Ухвалений Радою Міністрів

ЗАКОН

Про громадянство Української Держави


I

1) Під громадянством Української Держави розуміється та державно-правна приналежність людини до неї, що надає особі права та обов’язки українського громадянина.
2) Громадянину Української Держави забороняється одночасно бути громадянином чи підданим іншої держави.
3) Уся повнота політичних прав в Українській Державі, в тім числі активне та пасивне право участі в виборах до публічно-правових установ, а також право державної і публічно-громадянської служби, належить тільки громадянам Української Держави, але ж на них упадає й обов’язок дбати всіма силами про добро Української Держави, не жалкуючи для неї навіть свого життя.
Примітка 1. На державних та публічно-громадських посадах чужоземці можуть служити в тих установах, де це допускається винятковим законом.
Примітка 2. До видання нового закону про державну службу Закони Російської Держави про цю службу мають чинність і в Українській Державі.
4) Усі Російські піддані, що пробувають на Україні під час видання цього закону, визнаються громадянами Української Держави. Хто з них не схоче підлягати цій постанові, той мусить подати про те заяву місцевому старості на протязі місяця від дня одержання цього закону на місцях для запису в особливий алфавит підданих і громадян чужих Держав.
Примітка: Особи, які з російського підданства не перейшли до громадянства Української Держави, повинні одержати від свого уряду національний документ про свою особу, а до того повинні одержати від місцевого старости посвідчення на право перебування на Україні, яке дається на строк не більш як 6 місяців.
5) Усякий, хто народився на території України, хоча би він постійно перебував поза межами її, має законне право лічитися українським громадянином при умові, коли він подасть про те заяву на протязі року після досягнення повноліття. Повнолітні ж в час видання цього закону повинні подати таку заяву на протязі року після оголошення закону.
6) Ті особи, котрі самі або їх батьки осіло перебували на Україні або під час видання цього закону перебувають поза межами її, можуть звернутися на протязі одного року від дня оголошення цього закону з проханням про зачислення їх до громадян Української Держави.
Примітка: У випадку пропуску строку, зазначеного в цій статті, прохання про прийняття до українського громадянства належить до розгляду, коли особа, яка просить, докаже, що пропуск стався по уважних причинах.
7) Особи, що зазначені в ст.5 і 6 цього закону, прохання свої про українське громадянство подають на місцях свого перебування найближчим до них закордонним представникам українського уряду, котрі по розгляді відповідних доказів видають їм посвідчення про українське громадянство, одночасно сповіщаючи про списки таких осіб уряд свого краю і влада держави, при якому вони пробувають. Не забороняється особам, котрі по уважній причині не мали змоги звернутися до українських представників поза кордоном, звертатися з відповідними проханнями до адміністраційного відділу окружного суду по місці свого приїзду на Україну.
8) Інші особи набувають собі право українського громадянства:
а) народженням від громадян Української Держави б) шлюбом чужоземки з українським громадянином в) усиновленням чужоземця до 17 років громадянином Української Держави г) натуралізацією.
9) Право громадянства набувається через натуралізацію при умовах:
а) коли особа має правоздатність та дієздатність б) коли вона перебуває на території України на протязі 3-х років в) коли вона має спроможність годувати себе й родину.
10) Крім цього громадянство Української Держави можуть придбати такі особи: а) Українська громадянка, що пішла заміж за чужоземця, коли цей шлюб спиниться з ним б) народжені від шлюбу з чужоземцем діти української громадянки, які після скасування шлюбу залишаються коло матері в) чужоземці, які скінчили вищу чи середню школу на Україні та не пізніш 2-х років після скінчення освіти подали прохання про прийняття їх до Українського громадянства г) чужоземці, які зробили Українській Державі значні послуги. Перелічені в цій статті особи приймаються в Українське громадянство, коли оселяться на Україні і зроблять заяву про своє бажання бути українськими громадянами.
11) Право громадянства, придбане згідно з 8 та 9 ст. ст. цього закону, поширюється і на дітей осіб, що стали громадянами, коли ті діти не дійшли до 17 років.
12) Всім, хто просить про приймання до Українського громадянства, може бути відмовлено задоволення їх прохань, коли маються відомості про їх ганебні вчинки, плямуючі професії або про можливу від них шкоду для Української Держави.
13) Прохання осіб про приймання до громадянства Української Держави, виключно осіб, зазначених в ст.5 і 6, подаються до Адміністраційного Відділу Окружного Суду по місці перебування прохача. При Проханні чужоземцям чоловічого полу, підлягаючого по закону своєї батьківщини військовій повинності, повинно бути додано посвідчення про те, що він виконав військову повинність або від неї вільний. Суд по розгляді прохання з боку всіх умов надбання прав громадянства учиняє постанову про призначення прохача громадянином Української Держави і після об’яви її прохачеві надсилає копію цієї постанови до відповідного Губерніяльного Старости.
14) Постанови Суду по справах про громадянство можуть бути оскаржені до Генерального Суду в 2-тижневий строк прохачем чи Губерніяльним Старостою. Строк цей лічиться для прохача від дня об’яви йому постанови суду в остаточній формі, а для губерніального старости – від дня одержання в Канцелярії його копії постанови Суду; скарги подаються через той Адміністраційний суд, який склав оскаржену постанову.
15) Коли з боку Губерніяльного Старости не буде надіслано в певний строк скарги на постанову суду про прийняття до громадянства, Суд видає зацікавленій людині посвідчення про її українське громадянство.
16) Кожний прийнятий до Українського громадянства в порядкові ст.7 і 13 цього Закону повинен виконувати присягу на вірність Державі по прикладеному до цього тексту.
Примітка: Особи, які по переконанням своїм не визнають присяги, дають замість неї урочисту обіцянку в засіданні Адміністраційного Відділу Окружного Суду. Текст цієї обіцянки такий же, як присяги, тільки з пропуском слів: "та заприсягуюсь".

II. Втрата прав громадянства

17) Право громадянства відпадає, коли громадянин Української Держави приймає громадянство або підданство іншої Держави.
18) Кожний громадянин Української Держави має право зректися громадянства України. Але ж те зречення розрішується не раніш як після трьох років перебування в Українськім громадянстві.
19) Хто без належного дозволу вступить до підданства іншої Держави, той підпадає карі, зазначеній в I ч. ст.325 "Улож. о Наказ", і йому забороняється повертання на Україну.
20) Заява про бажання зректися Українського громадянства подається до Адміністраційного Відділу місцевого Окружного Суду. В тій заяві з доказом по документах зазначається, до громадянства чи підданства якої держави прохач переходить. Коли громадянин Української Держави повинен відбувати військову повинність, то увільнення від громадянства розрішується тільки після того, як він документально докаже, що відбув цю повинність або по закону увільнився від неї. Увільнення від громадянства розрішується тільки тим, за котрим не лічиться ніяких недоплат по особистих податках.
21) Хто зрікся громадянства Української Держави, той має право прохати знову про прийняття в громадянство її не раніш, як через 5 років за часу виключення з громадянства. Виїмки з цього строку можуть бути тільки зроблені з розрішення Ради Міністрів.
22) Закон про громадянство, якого ухвалено Центральною Радою 2-4 березня 1918 р., скасується.

Голова Ради Міністрів Ф. Лизогуб

В. о. Державного Секретаря Іг. Кістяковський


* * *
ДОДАТОК

ЗАПРИСЯЖНЕ ОБІЦАННЯ

(Додаток до Закону про громадянство Української Держави)

Обіцяю та заприсягуюсь бути завжди вірним Українській Державі, як своїй батьківщині, охороняти інтереси Держави і всіма силами своїми допомагати її славі і розцвіту, не жалкуючи для цього навіть і свого життя.
Обіцяю та заприсягуюсь не визнавати другої Батьківщини, крім Української Держави, щиро виконувати всі обов’язки громадянина її, коритися її Правительству і всім підставленим од нього властям, завжди маючи на думці, що добро та розцвіт моєї Батьківщини мусять бути для мене вище моїх особистих інтересів.

Примітка: Особи, які не визнають присяг, дають урочисту обіцянку такого-ж змісту, але без слів: "та заприсягуюсь".

Голова Ради Міністрів Ф. Лизогуб

В.о. Державного Секретаря Іг. Кістяковський


/Реальний закон/

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 21 лютого 2015, 20:02 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Затверджую: Павло Скоропадський

10 лютого 1919 р. Київ

Посвідчив: Державний Секретар Микола Міхновський

Ухвалений Тимчасовою Державною Радою Української Держави

ЗАКОН

Про державну українську грошову одиницюУ розвиток, доповнення та зміну відповідних законів постановити:
1. З 01 березня 1919 р. російські грошові знаки як кредитові білети, так і знаки Російської Державної скарбниці, так звані «керенки», перестають бути законними платіжними знаками на Україні і прийом їх перестає бути обов’язковим.
2. Державна українська грошова одиниця є гривня, яка містить 8,712 долі щирого золота. Гривня поділяється на сто шагів; дві гривні складають карбованець.
3. Всі розрахунки зборів, поступлень, видач та зазначення всяких сум у грошових рахунках, актах та всіх взагалі умовах, а також і всі платіжі проводяться в гривнях та шагах.
4. Виконання по умовах та зобов’язаннях, що виникли в приватно-правових стосунках до 01 квітня цього року і визначені в рублях, вчиняється в гривнях, по рощоту: 1 рубль — рівний 2 гривням.
5. З 20 лютого 1919 р. всіма державними установами припиняється прийом російських кредитових білетів в 1000 та 500 руб., з 25 лютого і 250 руб., в платижі та внески, а також на біжучі рахунки.
Що ж до решти російських грошових знаків, то міністру фінансів надається право визначати курс, по котрому вони мають прийматися після 25 лютого 1919 р. урядовими установами, а також строки та інші умови цього прийому по окремих категоріях знаків, але вони мають бути вилучені не пізніше ніж до 01 квітня 1919 року.
6. Паперові карбованці Української Держави та карбованці видрукувані за Української Народньої Республики мають бути замінені Державним банком на гривні шляхом поступового вилучення з обігу до 01 липня 1919р. Посля цього строку паперові карбованці не будуть прийматись в Українській Державі як платіжний засіб.
7. Раді міністрів Української Держави в злагоді з Урядом Західньої области Української Держави до 20 березня 1919 року розробити закон та механізм впровадження до 20 квітня 1919 року у грошовий обіг в Західній області Української Держави української гривні на заміну Австро-Угорської крони не пізніше ніж до 01 червня 1919 року за курсом встановленим Державним банком Української Держави.
8. Закон цей вводиться в життя по телеграфу.

Голова Президії Тимчасової Державної Ради Дмитро Багалій
Міністр фінансів Х. Лебідь-Юрчик

Державний Секретар Микола Міхновський


/Вигаданий закон на основі реального (закон Директорії УНР від 06.01.1919р.)/

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 04 січня 2017, 14:14 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Дивіться, що знайшов :o :o :o
Законодательные акты 1918 года. Законы Украинской Державы. Вып. 5 (апрель–июнь)
Законодательные акты Украинской Державы. 1918 года. Вып. 6 (июль)
Законодательные акты Украинской Державы. 1918 года. Вып. 7 (август)
Та ще інші документи по УД:
http://escriptorium.univer.kharkov.ua/handle/1237075002/4351/browse?type=dateissued&submit_browse=%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B2%D1%8B%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 06 січня 2017, 22:38 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 938
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
gazon написав:


В мене одного сайт недоступний?

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 07 січня 2017, 00:39 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Anderson написав:
В мене одного сайт недоступний?

Можливо там щось із сайтом, в мене теж спочатку не відкривалось, через 2 дні стало все ок. З понеділка спробую окремо закинути файли на якийсь файлообмінник, тільки на який краще?

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 07 січня 2017, 12:35 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 938
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
gazon написав:
Anderson написав:
В мене одного сайт недоступний?

Можливо там щось із сайтом, в мене теж спочатку не відкривалось, через 2 дні стало все ок. З понеділка спробую окремо закинути файли на якийсь файлообмінник, тільки на який краще?


Гугл диск, наприклад, з загальним доступом до файлів.

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 11 січня 2017, 21:59 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Anderson написав:
gazon написав:
Anderson написав:
В мене одного сайт недоступний?

Можливо там щось із сайтом, в мене теж спочатку не відкривалось, через 2 дні стало все ок. З понеділка спробую окремо закинути файли на якийсь файлообмінник, тільки на який краще?


Гугл диск, наприклад, з загальним доступом до файлів.


Спробував на Гугл диск:
https://drive.google.com/drive/folders/0B25E_thVQ4ZncS1kbV95SDA2T00?usp=sharing

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закони та інші нормативно-правові акти Української Держави
ПовідомленняДодано: 11 січня 2017, 22:30 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 938
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
gazon написав:


Дякую!

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB