Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 25 травня 2019, 16:26

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 96 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Адмін.реформа та перейменування населених пунктів
ПовідомленняДодано: 02 березня 2018, 07:35 
Офлайн
Хорунжий

Повідомлення: 228
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
gazon написав:
Щодо перейменування міст, виникла у мене ідея-питання щодо Бреста. Відповідно до АІ Брест-Литовськ (він же Берестя) відійде до УД. Так як в його назві є слово похідне від назви Литва, яка стала окремою незалежною країною. У мене в голові крутяться такі варанти:
1) Залишити як було, тобто - Брест-Литовськ;
2) Перейменувати на укр.манер - Берестя. Для мене це якось банально і прісно (не сильно мені такий варіант подобається);
3) Перейменувати на польський манер - Брест-над-Бугом, або Брест-Бугський;
4) Прив'язати до Полісся - Брест-Поліський або Брест-Поліськ (так як географічно відносять до Полісся);
5) Прив'язати до Волині - Брест-Волинський або Брест-Волинськ (так як Брест історично відносять до Волині);

Особисто мені подобається щось і 3, 4 або 5 варіантів. А ваші які думки???

Берестя - староруська назва міста. Таким воно і залишиться...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 02 березня 2018, 07:49 
Офлайн
Хорунжий

gazon написав:
sergei-lvov написав:
Тут хтось обіцявся викласти своє бачення на вихідних ;)

І так, через відсутність вільного часу і втрату всіх моїх напрацювань по Альтернативі (жорский диск пав сметрю хоробрих :cry: ), по проходженню 2-х років і 3-х місяців :) 8-) ;) все ж таки вирішив дотримати свою обіцянку і викласти своє бачення післявоєнного адміністративно-територіального поділу УД.

Своє бачення я вже викладав тут раніше:
gazon написав:
Так на вскидку можу сказати деякі аспекти, зокрема Галичина (ЗОУД) планується з окремим поділом (на відміну від загальнодержавного Губернія - Повіт - Громада) на Округу - Повіт - Громаду. Закарпаття і Буковина у складі ЗОУД (відповідно ЗОУД складатиметься з Львівської, Станіславської, Тарнопольської, Буковинської, Закарпатської округ).

Одже представлений адмін.-тер. поділ не завершеним, швидше це можна назвати бета-версією. Я не враховував тут кількість населення чи економічну складову. Це, так би мовити, моє бачення, де я намагався поділити губернії більш-менш однакові за розміром, роблячи їх не надто великими (якими були реальні губернії за Гетьманату) і не надто малими (якими наразі є сучасні області України.
У мене вийшло 17 суб'єктів : 14 губерній, 2 автономні області (Крим і Галичина) та Столична округа (Київ з навколишніми територіями, як окремий суб'єкт, який не входить до жодної губернії).
Для порівняння:
- В реальній Українській державі було 11 суб'єктів (Якщо рахувати Крим, то 12);
- Згідно Закону про адмін.-тер. поділ УНР мало бути 32 суб'єкта (земель);
- В сучасній Україні 27 суб'єктів (24 області, 1 автономна республіка та 2 міста зі спеціальним статусом (Київ і Севастополь).

Загалом адмін.-тер. поділ має трирівневу систему: Губернія - Повіт - Громада. Окремий поділ існує в Західній області Української Держави (ЗОУД), яка за своїм значенням можна віднести до Губернії, проте поділяється не на повіти, а на Округи, в свою чергу Округи діляться на Повіти, а ті вже на Громади. Такий поділ на округи планувався в реалі в ЗУНР!
Як я вже казав у нас 2 автономії, це: Кримська область Української Держави (КОУД) та Західна область Української Держави (ЗОУД). Останню я планую в середині 20-х перейменувати на Галицьку область Української Держави (ГОУД). Карпатська Україна (Закарпаття) також входить в ЗОУД/ГОУД, проте на відміну від інших округ має певні автономні права (які саме, ще не визначився)

Одже сама карта. спотаку схематично, щоб видно, що як ділив:
Зображення

А ось більш наглядний варіант з назвами губерній та їх адміністративними центрами:
Зображення
Легенда:
Написи червоним - столиця УД та адмін. центри автономій;
Написи жовтим - адмін. центри губерній;
Написи білим - альтернативні адмін. центри губерній;
Написи голубим - адмін. центри округ ЗОУД;
Написи синім - назви губерній.

1. Сіверська губернія явно лишня. Північні повіти колишної Чернігівщини лишаються, Гомель з повітом до Полісся. Гомель - центр. Так виглядатиме логічніше
2. Чигирин - стародавня гетьманська столиця, тому пальма першості очевидно буде віддана йому.
3. Куп'янська губурнія повинна мати центр в Словянську як це пропонувалося в проекті адмінподілу УНР.
4. Щодо назв Купянської та Донецької губерній... В проекті атп УНР Купянська губернія мала назву Донецької землі, Донецька -Половецької. Я не наполягаю на цих назвах, але як варіант можна використати шось типу Північнодонецька/Верхньодонецька та Південнодонецька/Нижньдонецька

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 02 березня 2018, 07:55 
Офлайн
Хорунжий

І ще... Західна область ніяких типу історичних особливостей в адмінподілі не повинна мати... В новій Конституції Української Держави, яка буде прийнята після завешення Визвольних змаганнь, на мою думку, буде закладено унітарну модель без будь яких атономних утвореннь в Галичині та Криму...
І ще... Назва губернія мені категорично неприйнятна... Або земля, або область...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 03 березня 2018, 13:31 
Офлайн
Сотник

Повідомлення: 450

gazon написав:
zagrava написав:
а назва губернія не здається вам надто імперською?
може запровадити іншу назву як то земля, воєводство чи округа?

Виявляється у Фінляндії назва "губернія" використовувалась в адміністративно-територіальному поділі аж до 2010 року :o :D
Цитата:
После получения Финляндией независимости губернии (ляни, ляани, лены; фин. lääni, швед. län) сохранялись как основные территориальные единицы. В ходе реформы 1997 года было образовано 6 новых, более крупных губерний: Южная Финляндия, Западная Финляндия, Восточная Финляндия, Оулу, Лаппи, а также автономная губерния Ахвенанмаа.
С 1 января 2010 года губернии как основные административные единицы первого порядка ликвидированы, губернские правления упразднены, образовано 20 областей, или регионов.
Административное деление Финляндии

Так що залишення назви "губернія" в Українській Державі виглядає не так вже й надто імперським!!!

як Ви написали вище - назва губернія збереглась лише в російському перекладі а самі терироріальні одиниці носили назви національні!!!

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 03 березня 2018, 13:34 
Офлайн
Сотник

думається ЗОУД можна розбити на дві повноцінні губернії... скажімо Карпатську і Галицьку...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 03 березня 2018, 13:40 
Офлайн
Сотник

"1. Сіверська губернія явно лишня. Північні повіти колишної Чернігівщини лишаються, Гомель з повітом до Полісся. Гомель - центр. Так виглядатиме логічніше
2. Чигирин - стародавня гетьманська столиця, тому пальма першості очевидно буде віддана йому.
3. Куп'янська губурнія повинна мати центр в Словянську як це пропонувалося в проекті адмінподілу УНР.
4. Щодо назв Купянської та Донецької губерній... В проекті атп УНР Купянська губернія мала назву Донецької землі, Донецька -Половецької."

ПІДТРИМУЮ!!!

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 03 березня 2018, 13:47 
Офлайн
Хорунжий

zagrava написав:
думається ЗОУД можна розбити на дві повноцінні губернії... скажімо Карпатську і Галицьку...

Теж думав про це... Скажімо так, Галичина ділиться так би мовити на дві частини - "рівнинну" із центром у Львові та "гірську" з центром в Станіславові...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 03 березня 2018, 23:00 
Офлайн
Генеральний хорунжий

Повідомлення: 941
Reputation points: 4

Valentine написав:
zagrava написав:

Теж думав про це... Скажімо так, Галичина ділиться так би мовити на дві частини - "рівнинну" із центром у Львові та "гірську" з центром в Станіславові...

По ЗоУД, я бачу такий сценарій, що вона як автономія збережеться до кінця 20-х, опісля Гетьман скасує автономію через "корупційні скандали" (розкрадання бюждету автономії, чи політичну кризу/амбіції регіональної еліти) Гетьман (руками Уряду) скасує автономію Галичини і утворить дві губернії! Тут я згоден що центрами цих 2-х губерній будуть Львів і Станіславів!!! По назвам це Львіська (Львів) та Галицька (бо м.Галич входитиме сюди) або Прикарпатська (м.Станіславів). Тобто на 1930-й ЗоУД вже не буде!

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 03 березня 2018, 23:11 
Офлайн
Генеральний хорунжий

zagrava написав:
gazon написав:
zagrava написав:
а назва губернія не здається вам надто імперською?
може запровадити іншу назву як то земля, воєводство чи округа?

Виявляється у Фінляндії назва "губернія" використовувалась в адміністративно-територіальному поділі аж до 2010 року :o :D
Цитата:
После получения Финляндией независимости губернии (ляни, ляани, лены; фин. lääni, швед. län) сохранялись как основные территориальные единицы. В ходе реформы 1997 года было образовано 6 новых, более крупных губерний: Южная Финляндия, Западная Финляндия, Восточная Финляндия, Оулу, Лаппи, а также автономная губерния Ахвенанмаа.
С 1 января 2010 года губернии как основные административные единицы первого порядка ликвидированы, губернские правления упразднены, образовано 20 областей, или регионов.
Административное деление Финляндии

Так що залишення назви "губернія" в Українській Державі виглядає не так вже й надто імперським!!!

як Ви написали вище - назва губернія збереглась лише в російському перекладі а самі терироріальні одиниці носили назви національні!!!

Я виходив з того, що все ж таки Гетьман - консерватор, губернія як тер.одиниця була вже більше 200 років і при Гетьманату вона збереглась, а земля "земля" як реальний термін не проіснував і дня, до того ж Гетьман не любив період ЦР і відмінив все їхнє законодавство, тому на мою думку запровадження терміну "земля" можливе при відході від влади Гетьмана, або перемоги на майбутніх виборах в парламент соціалістичних (або проУНРівських партій)!

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 04 березня 2018, 00:15 
Офлайн
Генеральний хорунжий

Valentine написав:
gazon написав:
sergei-lvov написав:
Тут хтось обіцявся викласти своє бачення на вихідних ;)

І так, через відсутність вільного часу і втрату всіх моїх напрацювань по Альтернативі (жорский диск пав сметрю хоробрих :cry: ), по проходженню 2-х років і 3-х місяців :) 8-) ;) все ж таки вирішив дотримати свою обіцянку і викласти своє бачення післявоєнного адміністративно-територіального поділу УД.

Своє бачення я вже викладав тут раніше:
gazon написав:
Так на вскидку можу сказати деякі аспекти, зокрема Галичина (ЗОУД) планується з окремим поділом (на відміну від загальнодержавного Губернія - Повіт - Громада) на Округу - Повіт - Громаду. Закарпаття і Буковина у складі ЗОУД (відповідно ЗОУД складатиметься з Львівської, Станіславської, Тарнопольської, Буковинської, Закарпатської округ).

Одже представлений адмін.-тер. поділ не завершеним, швидше це можна назвати бета-версією. Я не враховував тут кількість населення чи економічну складову. Це, так би мовити, моє бачення, де я намагався поділити губернії більш-менш однакові за розміром, роблячи їх не надто великими (якими були реальні губернії за Гетьманату) і не надто малими (якими наразі є сучасні області України.
У мене вийшло 17 суб'єктів : 14 губерній, 2 автономні області (Крим і Галичина) та Столична округа (Київ з навколишніми територіями, як окремий суб'єкт, який не входить до жодної губернії).
Для порівняння:
- В реальній Українській державі було 11 суб'єктів (Якщо рахувати Крим, то 12);
- Згідно Закону про адмін.-тер. поділ УНР мало бути 32 суб'єкта (земель);
- В сучасній Україні 27 суб'єктів (24 області, 1 автономна республіка та 2 міста зі спеціальним статусом (Київ і Севастополь).

Загалом адмін.-тер. поділ має трирівневу систему: Губернія - Повіт - Громада. Окремий поділ існує в Західній області Української Держави (ЗОУД), яка за своїм значенням можна віднести до Губернії, проте поділяється не на повіти, а на Округи, в свою чергу Округи діляться на Повіти, а ті вже на Громади. Такий поділ на округи планувався в реалі в ЗУНР!
Як я вже казав у нас 2 автономії, це: Кримська область Української Держави (КОУД) та Західна область Української Держави (ЗОУД). Останню я планую в середині 20-х перейменувати на Галицьку область Української Держави (ГОУД). Карпатська Україна (Закарпаття) також входить в ЗОУД/ГОУД, проте на відміну від інших округ має певні автономні права (які саме, ще не визначився)

Одже сама карта. спотаку схематично, щоб видно, що як ділив:
Зображення

А ось більш наглядний варіант з назвами губерній та їх адміністративними центрами:
Зображення
Легенда:
Написи червоним - столиця УД та адмін. центри автономій;
Написи жовтим - адмін. центри губерній;
Написи білим - альтернативні адмін. центри губерній;
Написи голубим - адмін. центри округ ЗОУД;
Написи синім - назви губерній.

1. Сіверська губернія явно лишня. Північні повіти колишної Чернігівщини лишаються, Гомель з повітом до Полісся. Гомель - центр. Так виглядатиме логічніше
4. Щодо назв Купянської та Донецької губерній... В проекті атп УНР Купянська губернія мала назву Донецької землі, Донецька -Половецької. Я не наполягаю на цих назвах, але як варіант можна використати шось типу Північнодонецька/Верхньодонецька та Південнодонецька/Нижньдонецька

Так і не дійши руки до вивчення радянських і польських переписів населення на 20-ті роки(хоча вони в мене є), щоб уточнити адмін.поділ:((((
Але в в мому адмін.поділі на Куп'янщині занадно мало протікає Сівеського Дінця, щоб назвати цей регіон Донеччиною, швидше за все це може буде "Східна Слобожанщина"!, Щодо Половеччини (Донбас + Ростовщина), мало вірю що при Гетьманаті отримає таку назву! Швидже за все ця адмін.тер.одиниця буде називатись "Приазов'я"!!!

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 96 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: