Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 28 березня 2024, 23:10

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 25 травня 2016, 11:34 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Шановні колеги! В цій темі хотів би розписати доволі значущу сторінку нашої альтернативи. Ми її вже неодноразово розглядали, але повної та ясної картинки не було, тому давайте я підіб'ю невеликим постом період від зародження ГА до її влиття в склад АУД в грудні 1919 року. Деякі мої твердження не є остаточними і піддаються критиці, токож ряд нюансів відрізнятиметься від того, що говорилося раніше(всі ж ми розвиваємося, правда?). Тому розпочнемо.

В реальності та в нашій альтернативі Галицька армія, як і державне утворення відоме, як Західна область Української Держави(ЗоУД), утворилися в ході так званого Листопадового Зриву, повстанні та захоплені влади в місті Львові українськими військовими колишньої Австро-угорської армії. Як і в реалі повстання викликало реакцію від польської більшості міста яка чекала з дня на день прибуття Ліквідаційної комісії з Кракова дл встановлення польської влади. Майже одразу розпочинаються бойові дії, які розтягуються на 4 тижні. Тут у нас і розпочинається відмінність від реалу. Що ж саме не так пішло? 6 листопада 1918 року дипломатична місія Назарука до Києва принесла галичанам суттєві подарунки. Серед них було і відправка Окремого загону Січових Стрільців. В реалі як відомо, загін не вирушив до Львова та залишився в Білій Церкві, де 14 листопада розпочав повстання проти гетьмана. В АІ загін спочатку передислоковано на Поділля під виглядом навчань(аби не дратувати Антанту), а вже 21 листопада у Львів прибувають стрільці отамана Коновальця, які дають змогу протриматися українським підрозділам у місті ще тиждень. В ніч на 28 листопада полковник Стефаник(командувач Галицької армії), наказав залишити Львів та відійти за його межі. Наступні 2 тижні українські частини облаштуються в приміських селах та відібють не один удар польського гарнізона міста. В цей час по всій Галичині йде боротьба за встановлення влади, розпочинається створення окремих полків, куренів, сотень Галицької армії, які відразу кидаються на боротьбу проти ворога.

Допомога гетьмана
Як я вище написав, вже 6 листопада галичани отримали першу допомогу від наддніпрянського уряду: грошима, одягом, зброєю та окремими підрозділами(ОЗСС, окрема літунська сотня, добровольчий загін ім. Гонти). Проте потреби новоутвореної армії були великі і якщо матеріальну складову вдавалося ще якось подолати за рахунок захоплених запасів колишньої австро-угорської армії та постачання з Великої України, то нестача старшин була дуже вагомою проблемою, так як підривалася боєздатність війська. Цю проблему було озвучено ще місією Назарука яка діяла до 12 листопада в Києві.

Гетьман переживши за листопад дві спроби переворотів("республіканців" та "білогвардійців"), мав у своєму війську та частково в в'язниці певну когорту старшин, які таким чи інакшим чином були задіяні в цих протиправних акціях. Серед них можна згадати генералів Осецького, Грекова полковників Какуріна, Скляревича, Дідюкова військовий старшина Красіцький, Пархоменко, Фідлєр та ін. Всіх їх гетьман відправив в кінці першої декади грудня до Галичини для хоча б часткового вгамування "старшинського голоду" в армії західних українців.

Окрім того гетьман наказав генералу Єрошевичу тісно контактувати з НКГА для вияснення та задоволення потреб останньої. В період зими 1918/19 рр. до Галиччини було відправленно понад 3 млн. набоїв до австрійських гвинтівок та ще 1 млн. до німецьких, які відступаюче німецьке військо залишило в Україні. Також галиччани отримали 12 гаубиць, 4 далекобійні гармати та 30 легких польових гармат, понад 200 кулеметів, 20 літаків та величезну кількість ешелонів з цукром, продовольством, збіжжям. Все це дало змогу галицькому командуванню успішно протистояти полякам.

На першому етапі свого існування ГА пережила етап напівпартизанських військ. По всій Галичині утворювалися різнорідні групи, полки, курені. 12 грудня замість полковника Стефаника новим Начальним Вождем Галицької армії стає прибулий з Наддніпрянщини генерал Греков. За начальника штабу ГА(НКГА) він взяв полковника М.Какуріна, який приїхав разом з ним, колишній 1-й Генерал-квартирмейстер Генштабу армії УД. Саме після формування цього складу НКГА було розпочато хоч і з великими труднощами реорганізацію ГА.

В кінці січня 1919 року було утворено в Бродах(згодом переїхали до Львова) - штаб Галицько-Холмського фронту. Очолив фронт - Генерал-бунчужний О.Рогоза, колишній військовий міністр УД. Начальником штабу став полковник Какурін, який у 1918 році був 1-м Генерал-квартирмейстром при Генштабі УД, а згодом шефом НКГА. У розпорядження командування фронту поступила ціла Галицька армія(на початок лютого - близько 25 000 багнетів та шабель), 1-й Волинський армійський корпус(ген.-хор. С.Дядюша, 7 000 багнетів та шабель), 2-й Подільський корпус(ген.-значк. П.Єрошевич, 8 000 багнетів та шабель) та 9-й Північний корпус(ген.-хор. Г.Левицький, 4 000 багнетів та шабель). Всього близько 44 000 багнетів та шабель. Їм протистояли новостворена армія Війська Польського чисельністю близько 35 000 багнетів та шабель.

На початок Лютневої офензиви Галицьку армію очолював генерал О.Греков, а після переведення Какуріна шефом НКГА тимчасово(до початку березня) був підп. В.Фідлер. Згодом його змінив "герой визволення Львова" полк. А.Лєгар.

Розглянемо як формувалася Галицька армія на регулярний манер.

Група “Сокаль” на січень 1919 року мала 3 курені піхоти та 1 батарею артилерії. Проте в процесі формування були ще 2 батареї та кінна сотня. Дана група перебуваючи на крайному правому крилі ГА утворить 5-й Сокалький піший та 5-й гарматній полки. На посаді командира групи перебував сотник Демчук, якого після реорганізації змінив полковник російської служби Захар’їн.

Група “Рава-Руська” та “Яворів” були в кінці січня об’єднанні в 6-й Равський полк під командуванням сотника Головінського. У складі полку початково було 4 курені(по 2 з кожної групи) та 4 гарматні батареї. Однак 4-й курінь(равський) полку вже після лютневої операції було передано групи Угнів. Також полк мав у своєму складі кінну півсотню.

Група “Угнів” на січень мала 3 курені піхоти та стільки ж батарей артилерії, підкріпленої слабенькою кінною півсотнею, але вже в березні група отримала курінь зі складу 6-го полку та до кінця місяця розгорнулася в 9-й Угнівсько-Белзький полк. Станом на 1.04.1919 року: 4 куреня піхоти, 4 гарматні батареї, кінна сотня. Командир:до середини березня сотник В.Стафіняк, після от. Б.Шашкевич.

Група “Янів” або “група Долуда” утворилася на базі добровольчого загону А.Долуда. Вже в січні загін який мав 50 чоловік обріс 1500 чоловік місцевої людності. Це дало змогу команді групи “Північ” перетворити загін в 3-х курінну групу, яка в кінці березня 1919 року, була реорганізована в 10-й Янівський полк, з 3 куренів піхоти, 4-х батарей артилерії та кінної сотні. Командиром були: до лютого 1919 - от. А.Долуд, до кінця березня - сот. Мартинович, після реорганізації до полку - підполковник В. Тергієльман.

1-й стрілецький полк ім. князя Лева полк який приймав участь в боях ще у Львові після короткого відпочинку та реорганізації в Камянці-Струмиловій повернувся на підльвівський фронт у складі 3-х куренів піхоти та однієї гарматної батареї. До 12 лютого перебував у підпорядкуванні штаба 1-го ГАК, після - в складі облогової групи полк. Лєгара. В квітні 1919 року увійшов до складу 2-ї пішої дивізії.

Група “Північ” вже 28 січня реорганізувалася до 1-го Галицького корпусу. Станом на 1 лютого командиром корпусу був полковник Курманович, нач.штабу от. Р. Вурмбрандт(з 23 лютого от. В. Зеєгорш, згодом А.Шаманек). Штабові в Жовкві підпорядковувалися 5-й та 6-й піші полки, групи “Угнів” та “Янів”, 1-й стрілецький полк ім. князя Лева та 1-й пробоєвий(штурмовий) курінь сотника А.Долуда. На початок Лютневої офензиви це: 16 куренів піхоти(9 000 багнетів), 13 гарматних батарей(52 гармати), 2,5 кінних сотень(250 шабель).

В Жовкві при штабі 1-го ГАК також розпочалося формування штабу 4-ї пішої дивізії, яка мала обійняти крайнє праве крило фронту в Галиччині. Справою формування дивізії займався спочатку отаман Зеєгорш, а згодом - підполковник Фідлер. Командира дивізії довго не могли підібрати, але все ж ним став колишній командир дивізії Січових стрільців - полковник Микитка, а замість підполковника Фідлєра начштабу було назначено - от. А. Ляєра.

Формування ж 2-ї дивізії відтягувалося ще більше, ніж 4-ї, хоча плани їх утворення були розроблені ще на початку січня. Реально приступили до початку формування штабу та частин 2-ї дивізії лише після звільнення Львова. Процес цей започаткував військ. старшина П.Пархоменко, який тільки но прибув з Києва за направленням Генштабу армії УД. В гарячковитій роботі до середини квітня він сформував повністю роботу штабу та тилових інституцій дивізії та був 19 квітня затверджений як шеф штабу 2-ї пішої. Начальником дивізії призначено, недавно прибулого з польського полону підполковника М.Тарнавського. До складу дивізії увійшли: 1-й стр.ім.князя Лева полк(от. С.Горук), 10-й Янівський(військ.старшина - В.Тергіельман) та 12-й Перемишльський(от. В.Оробко) піші полки. Щодо останнього полку то він був утворений з різних куренів 1 ГАК в березні, після звільнення Перемишля.

На схід і південь від Львова, розташувалися здебільшого частини котрі вели боротьбу проти поляків весь листопад. Полковником Осипом Микиткою на початку грудня була утворена з куреня Січових стрільців отамана Букшованого, 2-го куреня полку ім. князя Лева та ОЗСС Коновальця, групу "Схід". За місяць група реорганізувалася та по суті перестала існувати. На її базі було утворене перший постійний лінійний підрозділ - Окрема дивізія Січових Стрільців. Дивізія станом на 1.02.1919 складалася з: 1-го полку СС(т.в.о от.Букшований) - 3 курені(1 300 багнетів); 2-го полку СС(т.в.о от. Горук)- 2 куреня (800 багнетів); Окремий "київський" пробоєвий курінь СС(т.в.о пор. Є.Коновалець) - 500 багнетів; Кінний дивізіон СС(т.в.о пор. Ф.Борис) - 2 сотні(150 шабель); Гарматний полк СС - 3 батареї (12 гармат). Всього: 5 куренів стрільців(2 500 багнетів), 3 гарматні батареї(12 гармат) та 200 шабель в кінному дивізіоні. З початку існування дивізії і до кінця березня 1919 року, командував нею полковник О.Микитка, нач.штабу - сотн. Луцький. З квітня місяця дивізію підпорядкували 10-му армійському корпусу армії УД та назначено за командира генерала Аккермана. За рахунок наддніпрянських поповнень доведено дивізію до 9-ти курінного складу.

Група “Старе село” утворене було аби перешкодити польським військам з Львова рух на південь від міста. Початково було два куреня та 2 батареї, але вже станом на кінець січня група налічувала 3 куреня піхоти, 4 гарматні батареї та 1 кінну сотню. 30 січня група офіційно вже найменувалася, як 2-й Коломийський полк. Командиром полку остався все той самий підполковник Ф.Тінкль, який до того керував групою “Старе Село”.

Група “Наварія” утворена наказом НКГА 25 листопада 1918 року. Командиром групи став полковник австрійського Генштабу А.Лєгар. Після назначення 29 січня 1919 року останнього начальником 1-ї пішої дивізії, групу очолив його заступник - підполковник А.Вольф. Який вже перед самою офензивою групу переформатував у 3-й Бережанський полк ГА. У складі полку було 4 куреня піхоти, 4 гарматні батареї.

В січні також було сформований 4-й Золочівський піший полк в однойменному місті, з сформованих на Тернопільщині, Золочівщіні та Покутті куренів та сотень. Полк вирізнявся тим що мав неприродно велику кількість артилерії - 8 батарей. Вони були поділені на 2 полки(4-й Золочівський(5 батарей) та 1-й важкий гарматний полк(3 батареї)), але певний час діяли разом з означеним полком. Командиром полку був - полковник-росіянин В.Дідюков, якого змінив на якийсь час от. С.Шухевич, а з 15 березня команду перебрав - полковник С.Чмелик.

Вище описані 3 полки(2-й Коломийський, 3-й Бережанський та 4-й Золочівський) вже в кінці січня були обєднанні полковником Лєгаром в 1-у пішу дивізію, яка не тільки по номеру була перша, але і по факту в Галицькій армії. Саме їй випав тягар штурму Львова в третій декаді лютого 1919 року. Штаб дивізії обійняв спочатку підполковник Папп де Яноші, але за виразну незадовільну роботу замінений 9 лютого от. Ф.Льорнером. Станом на початок лютого дивізія мала: 11 куренів піхоти, 16 гарматних батарей та 2 кінні сотні.

Група Щирець, котра мала початково три курені та іменувалася як група “Південь ІІ”, після Лютневої офензиви, було реорганізовано в 5-ти курінний 7-й Львівський полк. Ці 5-ть куренів мали підтримку 7-го гарматного полку(5-ть батарей, 20 гармат) та одну кінну сотню в 120 вершників. У травні два Станіславських куреня полка було відправлено на Покуття для підсилення фронту полк. В.Габсбурга в його боротьбі проти 4-ї дивізії стрільців генерала Желіговського. Командиром групи/полку з самого початку і до грудня 1919 року був підполковник А.Бізанц

Група “Великий Любінь” та “Рудки” мали порівняно невелику силу. На початку група “Рудки” діяла під Городком та Вовчухами, а “Великий Любінь” разом з дивізією Січових Стрільців оточували Львів з заходу. Група “Рудки” діятиме до квітня, як окреме з’єднання ІІ корпусу. Командиром був сотник Гофман. В квітні група разом з групою “Великий Любінь” об’єдналися в 8-й Самбірський полк(4 куреня, 4 батареї).

Групи “Крукеничі” до 5 травня 1919 року діяла окремо, оперативно підпорядковуючись 3-й пішій дивізії підп. А.Кравса. Після, було утворено 11-й Стрийський полк(4 куреня, 3 батарей). Командир полку - от. Шльоссер.

Група “Глибока” діяла до жовтня як окреме з’єднання та пробула таким чином найдовше в цьому стані зі всіх груп. На свято Покрова група перетворилася в 4-х курінну 3-ю Гірську бригаду та увійшла в склад ОГК. Маючи до реорганізації 6 куренів піхоти та 9 батарей, командування забрало один курінь для підсилення Карпатської кордонної бригади та 1 курінь надіслала до 2-ї Гірської бригади.

Групи “Старий Самбір” та “Лютовиська” ще в січні були об’єнанні новоприбулим от. Черським в 4-х курінну 1-шу Гірську бригаду. Крім того в бригаді було сформовано кінну сотню та 2 гарматні батареї. У НКГА були плани сформувати Окремий Гірський корпус і бригада Черського мала покласти основу його.

3-я піша дивізія утворена з групи підп. Кравса в березні 1919 року. До складу дивізії станом 30.04.1919, входили: 7-й Львівський, 8-й Самбірський, 11-й Стрийський полки та група “Глибока”, як оперативно підпорядковане з’єднання дивізії. Командиром дивізії був - генерал Генбачів, начальник штабу - полковник Слюсарчук.

2-й Галицький армійський корпус був утворений на початку лютого 1919 року. Першим комендантом був полковник Гриць Коссак, але вже в березні його змінив прибулий з Наддніпрянщини генерал Генбачів. Начальником штабу корпусу став полквоник-галичанин К. Слюсарчук.

Далі буде ордебатай ГА станом на 14.05.1919 року.

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 25 травня 2016, 11:57 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Ордебатай ГА станом на 14.05.1919 року
Зображення
Зображення

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 25 травня 2016, 12:33 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Примітка:
Не враховано дивізію СС, так як на цей час вона вже числилася як 25 дивізія СС армії УД та 1-а кінна бригада, яка була 10-ю кінною бригадою в 5-й кінній дивізії(загалом додатково 5 куренів піхоти та 6 кінних сотень)

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 25 травня 2016, 12:35 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Пізніше опишу період від наступу армії Галлера до розпуску ГА та її влитті в армію УД

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 27 травня 2016, 15:20 
Офлайн
Сотник
Аватар користувача

З нами з: 10 червня 2015, 21:17
Повідомлення: 459
Звідки: Миколаїв
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
але ж в УГА був бригадно-корпусний устрій...

_________________
РАБІВ ДО РАЮ НЕ ПУСКАЮТЬ


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 27 травня 2016, 15:22 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
zagrava написав:
але ж в УГА був бригадно-корпусний устрій...

Було дві партії: перша традиційна - яка відстоювала класичну полково-дивізійну та друга, яка була за бригадно курінну. В нашій АІ шеф НКГА інший(Не Мєшковський) і перемгу здобула "традиційна партія"

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 27 травня 2016, 15:33 
Офлайн
Сотник
Аватар користувача

З нами з: 10 червня 2015, 21:17
Повідомлення: 459
Звідки: Миколаїв
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
при бригадно-курінному мали б сильнішу арту

_________________
РАБІВ ДО РАЮ НЕ ПУСКАЮТЬ


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 27 травня 2016, 15:39 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
zagrava написав:
при бригадно-курінному мали б сильнішу арту

Так і при дивізійно-полковій у нас вона не слабша: 1 дивізія піхоти = 1 легкогарматна бригада(3 легкогарматні полки по 3-4 батареї)

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 30 травня 2016, 14:10 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Частина 2. Наступ армії Галлера.

Сили сторін
Як я вже зазначав вище в Ордебатаї станом на 14 травня Галицька армія мала 53 стрілецькі курені, 12,5 сотень кінноти та 58 гарматних батарей, що в бойовому відношені складало 27 000 багнетів та шабель, 220 гармат. Крім цього в Галиччині оперував 2-й армійський корпус армії УД(ген. Єрошевич) - 8 000 багнетів та шабель, 40 гармат. У резерві НКГА станом на 5 травня перебували також:
25-та Січова стрілецька дивізія(ген. Аккерман) - 2 700 багнетів та шабель, 14 гармат
5-а кінна дивізія(ген. Вергелес) - 600 шабель, 4 гармати.

На Волині та Поліссі діяли 1-й Волинський армійський корпус(ген. Мартинюк) та 9-й Північний корпус(ген. Левицький) чисельністю 6 500 б/ш та 4 000 б/ш відповідно.
Крім того в Галиччині створено групу "Буковина"(полк. Габсбург) чисельністю в 3,5 б/ш, яка мала прикривати лінію розмежування від військ Румунії та поляків, які тут зявилися в кінці квітня(дивізія Желіговського).

Тобто сумарна чисельність військ Галицько-Холмського фронту(ком. ген. Рогоза, начштабу - полк. Какурін) становила 122 піших куренів(63 галицькі курені, 59 наддніпрянські) - чисельністю в 48 800 багнетів, 42 кінні сотні(16 галицьких, 26 наддніпрянських сотень) - чисельністю в 3 500 шабель, 106 батарей(63 галицькі, 43 наддніпрянські батареї) - в 371 гармат.

Їм протистояли наступні сили Галицько-Волинського фронту поляків:
Галерівський корпус ген. Одри - 27 000 б/ш, 40 батарей.
Волинський фронт ген. Карніцького - 9 000 б/ш, 12 батарей.
3-тя дивізія Легіонерів ген. Зелінського - 5 500 б/ш, 11 батарей.
4-а дивізія піхоти ген. Олександрович - 4,8 б/ш, 14 батарей.
група полк. Сікорського - 3 500 б/ш, 4 батарей.
Великопольська група Корнажевського - 2 000 б/ш, 4 батареї.

Не враховуємо також 4-ту дивізію стрільців генерала Желіговського(3 800 багнетів та шабель), адже не дивлячись на наміри дивізія так і не вступила в бойові дії на Буковині з 2-х факторів: 1) велика відстань до основних сил армії 2) румуни зберегли нейтральність та зауважили що в разі повернення дивізії на територію контрольовану румунськими військами вони будуть роззброєні та інтерновані. Як результат дивізія рушила на захід, де з боями в Словаччині проти комуністів пробилася в серпні 1919 року до Польщі, завершивши свою подорож.

Тобто разом близько 52 000 багнетів та шабель, 85 батарей(340 гармат).

Тобто при приблизно рівній кількості багнетів та шабель, польські війська були слабкішими чисельно і якістю по артилерії, що і відіграло неабияку роль у травневих боях. Кампанію весни-осені 1919 розглянемо далі...

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Галицька армія
ПовідомленняДодано: 06 червня 2016, 14:07 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Anderson
До речі, а що в книзі

Цитата:
Джерело: Микитюк Д. Українська Галицька Армія [Т.1-5] (1958-1976)

говорится про плани (і фактично здійснення) мобілізації в Галичини більше ніж 100 тис. чол в 1919р.??? На скільки я пам'ятаю єдиною перешкодою цьому став брак озброєння та обмундирування.
В АІ же за підтримки УД це впринципі реально зробити!!!

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB