Форум сайтa pvz.in.ua
http://ud.ukrbb.net/

Козацтво
http://ud.ukrbb.net/viewtopic.php?f=25&t=142
Сторінка 1 з 14

Автор:  khorolec [ 02 жовтня 2015, 16:38 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Захопившись,регулярною армією,та козацтвом,ми якось випустили ,що в реалі гетьман 2 жовтня1918(в реалі це вже пізно нам би раніше)створив національну гвардію,на відміну від козацтва ,та особливого корпусу з росіян,туди брали тільки виключно громадян гетьманату,що раніше служили в армії й мали набрати 8 полків,їм була надана форма російських імперських стрелецьких полків.А що в нас з цим формуванням?В реалі частина не встигла сформуватися,частина увійшла у особливий мкорпус,але частина й зосталась вірна україні,навіть частини особливого корпусу з західних округів зостались з україной,може й в нас щось лишиться?

Автор:  Valentine [ 03 жовтня 2015, 18:40 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Власне, саме козацтво вже і є національною гвардією... Ну, такий собі організований резерв збройних сил. Щось типу теперішньої нацгвардії в США... Якщо ви пам'ятаєте, то треті дивізії в корпусах регулярної армії мали комплектуватися саме козаками. Крім того був розроблений досить детально план створення кінних сотень в кожному повіті та їх кошторис. Деякі повіти на лівобережжі пропонували сворити по декілька сотень!!! Щодо Особливого корпусу, то він швидше за все буде розформований як активний учасник білогвардійського заколоту. Більшість з них( хто уникне розстрілу ))) буде вислана на Дон, решта хто лишиться буде зарахована або до армії безпосередньо, або продовжить свою службу в добровольчому іноземному легіоні...

Автор:  khorolec [ 03 жовтня 2015, 21:24 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Valentine
на 3 сторінці цієї теми Сергій з Андерсоном дають розклад армії мирного часу на 20-ті роки,щось я там козаків не бачу,а в таймлайні треті дивізії 1918-20-х років у нас з резервістів,типу світової,козакцькі коші в боях згадуються тільки кількох губерній,тож я так з військовой ролью козацтва в нашій аї не розібрався?
Хоча я б теж сформував з них треті дивізії,а резервні дивізії хай би готовили резерв,та тил охороняли,щоб там не казали але у нас визвольна війна з елементами громадянської,тому навряд чі резервні дивізії будуть дуже надійні,та й враховуючи втрати в світовій,навряд чі в нас буде багато тих резервістів.
Може я не правий,але якби у нас був докладний план ще й армії військового часу,може там все є,й я просто помиляюся,просто крім побіжної згадки в 70-75 дивізій без подробиць нічого не знайшов.

Автор:  Anderson [ 04 жовтня 2015, 11:23 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

khorolec написав:
Valentine
козакцькі коші в боях згадуються тільки кількох губерній,тож я так з військовой ролью козацтва в нашій аї не розібрався?


Ну тут все просто. Ті що згадуються(Катеринославський та Чернігівський) скажемо так - вони сталися як військові одиниці. Решта або влилися в армійські підрозділи(Полтавський та Харківський, або зосталися охороняти тилові обєкти(Херсонський, Київський, Волинський, Подільський). Після війни 1920 року козацькі коші згорнемо до полків або бригад з розрахунком по одному на армійський корпус та й вся історія.

Автор:  Valentine [ 04 жовтня 2015, 13:23 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Козацька складова все ж мусить бути вагомою складовою цієї альтернативи, тому просто ігнорувати козацтво не варто. За планами кожна волость мала виставити чоту добірних козаків т.зв. "січових стрільців". Чота це 30-50 козаків. Це не просто резерв - це основа для формування нашої армії. Ви зауважте не всі козаки зараховувались до січових стрільців. Решта могла лишатись на місцях та підтримувати там порядок... В реалі планувалось на кожен кіш виділити військового майна в еквіваленті як для регулярної дивізії. Для чого тут винаходити велосипед я не розумію...

Автор:  khorolec [ 04 жовтня 2015, 21:52 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Valentine
ще на нашій групі вконтакті,я пропонував зробити козацтво аналогом або за зразком австрійського ландверу,чі угорського гонведу,як зразок це гадаю найвдаліший варіант.У цісарців була регулярна армія,ландвер,резерв тих і тих,та ще ландштурм тобто ополчення.У нас було б регулярна армія ,козацтво,резерв,народний резерв(так вреалі у нас ополчення називали).Тільки от в чому у нас між ними буде різниця?У австрійців в ландвері служили менше й в резерві були менше,але саме їх в разі чого мобілізовували на стихійні лиха,чі там банду якусь крупну розгромить,типу як НГ сша,ще їх фінансували з місцевих бюджетів,що призводило до того що ландвер у цісарців був краще екіпірований ніж регуляри бо місцеві парламенти на своїх вояків як правило грошей не жаліли.Едина ложка дьогтю для вояків ландвера була в тому,що так як вони служили на рік менше регулярів,то поки в них не накопиться рік на зборах під час їх перебування в резерві то їм за них не платили.В наших реаліях у мене не вистачає фантазії придумати для них реальні відмінності від регулярів,тому я й не наполягав на козаках,бо в мене вони чомусь більше були на радянських ввевешників схожі,якщо хтось це зробе,щоб вони були саме військом а не ВВ МВД гетьманату уважно почитаю ваші варіанти.

Автор:  Anderson [ 04 жовтня 2015, 22:27 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Шановні Valentine та khorolec козацтво як окремий рід військ у нас не приживеться! Для мене це було аксіомою від початку роботи над альтернативою. Невдовзі вони перетворяться або на звичайні армійські частини, або перейдуть у розпорядження інших відомств(ОККО, МВС, Державна варта)

Автор:  gazon [ 04 жовтня 2015, 23:08 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Anderson написав:
Шановні Valentine та khorolec козацтво як окремий рід військ у нас не приживеться! Для мене це було аксіомою від початку роботи над альтернативою. Невдовзі вони перетворяться або на звичайні армійські частини, або перейдуть у розпорядження інших відомств(ОККО, МВС, Державна варта)

Згоден з Anderson, всяке козацтво і "шароварщина", як і тоді так і нині (в сучасній Україні починаючи з 1991-го) козацтво розчиниться в "державній машині"!!!

Автор:  Valentine [ 05 жовтня 2015, 09:22 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Шановні колеги, я не пропоную створювати із козацтва якийсь окремий рід військ!!! Козацтво у моєму баченні це передусім той кістяк завдяки якому нам удасться сформувати армію та відстояти незалежність. Павло Скоропадський у своїх планах бачив козацтво передусім як привілейовану замкнуту касту на яку б опирався б його режим. Його величезною помилкою було те, що прийшовши до влади він не зформував широкої політичної партії типу козацтва як пропонували йому деякі діячі... В моєму баченню ЯПГ все ж дослуховується до їх думки та паралельно із проведенням земельної реформи проводить і відродження козацтва наділяючи землею передусім тих селян які зголосяться до лав новостворених козаків... Передусім це стосується Лівобережжя та Слобожанщини як найбільш загрожуваних більшовиками регіонів. Після проведення призову восени 1918 року ми маємо лише нечисельні кадрові частини які в разі оголошення воєнного стану ( що був доречі введений на початку листопаду ) поступово наповнюються козаками до штатної чисельности. Ніяких окремих частин із козаків із елементами шароварщини як то створення якихось окремих кошів у складі армії я не пропоную!!! Про треті дивізії я згадав бо так прпонувалося в реалі в одному із проектів. Яких доречі було багато... Саме козаки із передеусім Полтавської та Чернігівської губерній будуть як ніхто інший зацвкавлені в недопущені просування більшовиків бо вони прекрасно розумітимуть чим це для них обернеться... Саме на козаків, на мою думку, ляже основний тягар зимової мобілізації до проведення весняного призову. Я не даремно постійно згадую про т.зв. чоти січових стрільців в кожній волості - кожен повіт матиме змогу формувати маршові сотні для повнення саме регулярної армії...
Щодо післявоєнної ролі козацтва, то на мою думку це буде якийсь український аналог ДОСААФу який займатиметься допризовною підготовкою нашого юнацтва та матиме загальнодержавний характер в рамках майбутньої військової доктрини. Плюс організований резерв для нашої армії... Ніякої мови про створення привілейованого стану у післявоєнній УД як то хотів ЯПГ не ведеться...

Автор:  khorolec [ 05 жовтня 2015, 09:41 ]
Тема повідомлення:  Re: Загальновійськові питання

Не знаю як про партії,це не та гілка.А от створити щось на зразок НГ США,або територіальної армії Британії,чі ландвера цісарців,та назвати це козацтвом цілком можливо,єдине побоювання щоб вони в духі тої єпохи не стали чорнорубашечниками або штурмовиками чі СС .

Сторінка 1 з 14 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/