Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 28 березня 2024, 23:27

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 09:19 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
23 травня 1918 р. Скоропадський видав наказ по Морському відомству «Про початок формування бригади Морської піхоти в складі трьох полків для несення служби». Цим же наказом були назначені командири полків та голови відділів. Кожен полк мав трикурінну структуру. Окрім основних завдань, в обов'язки полків Морської піхоти входила охорона майна Морського відомства. Кожен з куренів мав 4 піхотних і одну кулеметну сотню.

Система берегової оборони згідно з наказом поділялася на три частини. Адміралом Покровським був розроблений план дислокації частин Корпусу морської охорони північно-західного району Чорного моря. Система охорони узбережжя складалася з 3 районів:

перший район — від західного кордону Української Держави до Сичавки;
другий район — від Очакова до Миколаєва;
третій район — від Станіслава до Херсону і Перекопу.

В кожному районі планувалося тримати до 2 артилерійських батальйонів, полк морської піхоти та ескадрон морської кавалерії, а також деяку кількість зв'язкових та транспортних відділів. Відповідно до секретної директиви від 31 серпня, полки мали бути розташовані наступним чином: 1-ий в Одесі, 2-ий в Миколаєві, 3-ій в Херсоні. Начальником сухопутної оборони південно-західного району Чорного Моря було призначено контр-адмірала Семена Фабрицького.

Управління Корпусу морської оборони знаходилося в Одесі. Штаб 2-ого відділу берегової оборони знаходився в Миколаєві, його 1-ий артилерійська дільниця складався з трьох важких артилерійських батарей Очакова, 2-ий артилерійський батальйон складався з двох батарей (в кожній по 4 гармати) і знаходився також в Миколаєві. В склад 2-ого відділу берегової оборони входили 2-ий полк морської піхоти, два курені якого дислокувалися в Миколаєві, а третій курінь цього полку знаходився в Очакові, тут же мав розміщуватися 2-ий ескадрон морської кавалерії. Формації морської кавалерії мали розміщуватися наступним чином: 1-ий ескадрон в Одесі, 2-ий в Очакові, 3-ий в Перекопі. Як в Одесі, так і в Миколаєві були розміщені два інженерних відділи (телеграфний та телефонний), в Очакові знаходилася піврота саперів та мотоциклетна команда.

До кінця літа 1918 р. вдалося сформувати три полки неповного складу, артилерійські та допоміжні відділи. Деякі курені представляли собою лише кадровані штаби з 20-40 офіцерами, які в майбутньому повинні були почати формування підрозділів; те ж саме стосувалося і формувань морської кавалерії. 15 липня 1918 року наказом по морському відомству було встановлено уніформу для морської піхоти. Від армійської вона відрізнялася лише чорним кантом навкруги погонів. Офіцерам і унтер-офіцерам на погони добавлялись золоті якоря, матросам — жовті. На морських шапках покладався напис «Українська Фльота».

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 09:42 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Усіма справами морської піхоти, які не входили до повноважень Морського Генерального штабу, відав відділ морської піхоти при Головному штабі Морського Міністерства. Від початку створення відділу ним завідував керівник збройних боївок при гетьманському перевороті 29 квітня 1918 року полковник В. Дашкевич-Горбацький, а з 21 липня 1918 року (згідно з наказом гетьмана по Морському відомству) на чолі відділу став полковник Ястржембський.

Комендантом (пізніше командиром) 1-го полку морської піхоти став військовий старшина Іларіон Ісаєвич. Згодом наказом П. Скоропадського по Морському відомству (й по Головному Управлінню по справах особистого складу фльоти), як згадував український морський капітан С. Шрамченко: "Його Світлість Ясновельможний Пан Гетьман всієї України, Військ козацьких і Фльоти 24 жовтня 1918 року в присутності Своїй в місті Києві соїзволив" підвищити І. Ісаєвича до звання полковника із затвердженням на посаді командира 1-го полку морської піхоти.

1 серпня 1918 року відповідно до наказів П. Скоропадського по Морському відомству було призначено й оголошено старшинський склад усіх трьох полків морської піхоти, а також призначено персональний склад Управління суходільної оборони північно-західного району Чорного моря. Начальником суходільної оборони північно-західного району Чорного моря було призначено контр-адмірала Семена Семеновича Фабрицького.

Морські піхотинці, як і всі старшини і козаки, складали урочисту присягу на вірність Українській Державі (її текст було затверджено відповідним законом від 30 травня 1918 року), а також відповідали перед Законом про військову підсудність, що був затверджений Гетьманом 30 травня 1918 року.
Крім того, як і їхнім колегам з інших родів військ Української Держави, морським піхотинцям відповідно до затвердженого Гетьманом 1 серпня 1918 року Закону про політично-правове становище служачих Військового відомства заборонялося "входити до складу і брати участь у будь-яких спілках, гуртках, товариствах, партіях, радах, комітетах та інших організаціях, що мають політичний характер".

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 10:03 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Артилерія морської піхоти.

Морська піхота повинна мати можливість швидко пересуватись до зазначених місць. Через це її артилерія ні при яких умовах місцевости або бою не повинна тіснити свою піхоту або одставати од неї. Цю потребу, звичайно, польова артилерія не завше може задовольнити, позаяк під час осінньої та весінньої непогоди, по липких глинястих та чорнозьомних шляхах нашого півдня, вона буде застрявати і тим більше перешкоджати рухові своєї піхоти. Остання в таких випадках дає багато людей на підмогу артилерії, і рух колон стає повільним і дезорганізується.

Таким же чином, при посадці (на судна) та висадці військ для бою, а особливо з бойом, на беріг – вага й нескладність артилерії відограє дуже важливу ролю, і, в багатьох випадках, теперішні польові орудія здадуться занадто важкими і через те незручними.

По зазначенним міркуванням, для озброєння артилерією морської піхоти, доведеться одмовитись од польових гармат і спинитись на типові більш лехкому, а власне – на гірних гарматах.

Наша 3 цал. гірна гармата стріляє тим же снарядом, що й польова гармата, далечінь стрілянини (не вище 7 верст) її де-кілько менша, ніж у польової гармати (до 9 верст, коли підбити хобот) зато вага системи гірної гармати – в бойовому та походному стані далеко менша, ніж у польової гармати, але балястика трохи гірша. Взагалі, крім ваги, а тому й лехкісті пересовування, гірна гармата уступає польовій однак не так багато, і через це, як загальне правило, приймається, що гірна батарея може успішно боротись з польовою.

Приймаючи на увагу раніш зазначене, а також рахуючись взагалі з більш вузьким, спеціальним завданням морської піхоти, доведеться зупинитись на цій постанові, як на конечній.

Матеріальна частина нашої 3 цал. гірної гармати останнього зразку (1909 р. Шнейдер-Дангліса) розроблена так, що все майно артилерії може рушати або на колесах, при чому, як гармати, так і зарядні ящики з бойовими припасами утворять 4 х колесні вози, або на в’юках, при чому все майно везеться на спинах коней, а ні одна річ не йде на колесах.

По майбутнім, більш можливим умовинам та місцям подій нашої морської піхоти, перший спосіб перенесення артилерії, т.є. на колесах, буде мати найбільше вживання, буде провадитись частіш всього; через це він повинен вважатись основним, і з нього слід виходити при розв’язанню де-яких організаційних питань.

Однако ж рух на в’юках, хоч і вимагає великої кількости коней та людей і дуже впливає на ускладнення матеріяльної частини артилерії, також безумовно буде мати місце, при всякій акції піхоти в горній міцевости.

Через це матеріальна частина для в’ючного пересування також повинна бути завжди при штаб-квартирах артилерії.

Розуміється, персональний та кінний склад батарей і парків повинен бути рівно натренований в походних рухах того й іншого роду, ц. т. на колесах і на в’юках, і при швидкому переході од руху на колесах до руху на в’юках, і при швидкому переході од руху на колесах до руху на в’юках і навпаки.

Звертаючись до питань організації артилерії морської піхоти, треба визнати, що нема ніяких особливих підстав для здійснення нашої організації ніж та, котра істнує й зараз (вірніше існувала недавно, до останніх політичних та військових катастроф): при кожній дивізії морської піхоти повинна бути своя артилерійська бригада, звичайної конструкції, але тільки озброєна не польовими, а горними гарматами.

В якому складі повинна утримуватись ця артилерія в мирний час – в складі військового часу чи в змешеному складі мирного часу?

Маючи на увазі несподіваність та невідомість місця подій ворожої фльоти з початку війни, спеціяльний склад артилерії морської піхоти, навчання котрого вимагає багато часу, а також і те, що акції ворога можуть захопити нашу артилерію – коли вона перебуває в мирному складі, як раз в самий критичний для неї період – поновлення необученими (або забувшими службу) людьми та кіньми при переході з мирного складу в військовий, доводиться зробити висновок, що ця артилерія повинна утримуватись завше в цілковитій готовності, ц.-т. в складі військового часу, хоч це й викличе більші витрати.

Коли ж, по фінансових міркуваннях, неможна тримати всіх батарей та парків в складі військового часу, і необхідно неодмінно зменшити витрати, то більш вірним буде, на нашу думку, зменшити число цих, цілком готових до бою, частин, ніж зменшити склад самих частин, ц.-т. вірніше буде мати частину батарей та парків в складі військового часу (батареї 1-й черги), а другу частину тримати в кадровому, значно зменшеному складі, утримуючи там тільки всю матеріяльну частину й саму необхідну (для майбутнього розвитку) кількість людей та коней-батареї II-ї черги.

Ми не будемо давати тут проектів штатів горних батарей та їх парків, а зазначимо тілько головні риси, котрі повинні лягти підвалиною цим штатам.

Кількість орудій в батареї треба взяти 6, з огляду на те, що 8-ми орудійна батарея уявляється занадто нескладною; 4-ох орудійна батарея буде слаба, бо в випадку вихода з строю одного або двох орудій робиться цілком нездатною.

В батареї повинні бути: 40- колесні зарядні скринькі (по 1 на орудіє) для перевозки-колесним чином-її бойових припасів, інтендантський та артилерійський обоз, а також новий комплект в’ючних пристосовань, для перевозки всього майна батареї (гармати, бойові припаси та инше) на в’юках, або як кажуть, в’ючним чином, коли рух на колесах стає неможливим.

Для перевозки її бойових припасів в тих випадках, коли орудія йдуть на колесах, передбачалася можливість одночасного руху, як орудій, так і зарядних скриньок батареї, на колесах, і це цілком вірно, бо в тих випадках, коли нема потреби переходити на в’юки (ц.т. при подіях в місцевості, де можуть проходити горні вози) такий спосіб пересовування далеко зручніший та корисніший: і людям, і коням лекше швидкість руху більша.

Через це являється незрозумілим, чого раніш в рухомому складі горних батарейних парків не було 4-х колесних зарядних скриньок .

А то виходить така аномалія: орудія та їх за рядні скриньки їдуть на колесах, через те, що стан дороги це дозволяє, а горний батарейний парк іде по тій вже дорозі на в’юках, хоч такий спосіб перевозки грузів вимагає більш і людей, і коней, та й більше стомлює.

Через це в руховому складі горного батарейного парку повинні бути й 4-х колесні зарядні скриньки.

Во всіх випадках, коли це буде можливо, парк рушає на колесах. При цьому, крім лехкости руху одержується ще й інша користь: можна возити більш бойових припасів, бо при пересовуваннях на колесах та ж кількість коней перевозить більшу кількість патронів, ніж вони можуть перенести на своїх спинах.

Це – природно, натурально, і через те одмовлятись нема ніяких підстав.

Що ж торкається штатів управлінь горної артилерійської бригади та дивізіонів, то вони можуть бути цілком схожі на штати польових артилерійських бригад та дивізіонів, озброєних 3-х цал. польовими гарматами. Озброєння бригади горними гарматами, а не польовими не впливає на склад управління бригади та дивізіонів.

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 12:50 
Офлайн
Військовий старшина
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 17:14
Повідомлення: 520
Звідки: Дніпро
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Шановний Андерсон,а ви в курсі ,що насправді артилерія Морського корпусу,це гармати берегової оборони,щоб по кораблям пуляти,а ви пишете про 3-ох дюймовки,чі це ви вже альтернативу описуєте?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 13:01 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
khorolec написав:
Шановний Андерсон,а ви в курсі ,що насправді артилерія Морського корпусу,це гармати берегової оборони,щоб по кораблям пуляти,а ви пишете про 3-ох дюймовки,чі це ви вже альтернативу описуєте?


Це писав не я! Це пропонувалося зробити в статті газети Відродження – щоденна безпартійна газета – ч. 71, середа 26 (13) червня 1918 року! ...до того ж для полків морської піхоти!

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 13:12 
Офлайн
Військовий старшина
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 17:14
Повідомлення: 520
Звідки: Дніпро
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
ну в реалі армати проти сухопутних військ так і не стварили.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 13:13 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
khorolec написав:
ну в реалі армати проти сухопутних військ так і не стварили.


це не означає що в нашій АІ не створять

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 13:26 
Офлайн
Військовий старшина
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 17:14
Повідомлення: 520
Звідки: Дніпро
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
та я тільки за,тільки питання,а чого морпіхів немає в Криму,доречі серія ельпідофорів була розрахована на одночасну доставку 12 батальонної дивізії,то або полки в 4 бата,або ще один полк,чі зайві кораблі не будим будувати?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 13:43 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 10:42
Повідомлення: 940
Звідки: Луцьк
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
khorolec написав:
та я тільки за,тільки питання,а чого морпіхів немає в Криму,доречі серія ельпідофорів була розрахована на одночасну доставку 12 батальонної дивізії,то або полки в 4 бата,або ще один полк,чі зайві кораблі не будим будувати?


Можна буде сформувати і 4-й...наприклад аналог реального 1-го Гуцульського полку морської піхоти. До речі дайте якесь посилання на цю серію т.з. "ельпідофорів", бо в темі не оріентуюся!.

_________________
"Деякі типи правди є брехнею, і саме вони користуються найбільшою популярністю." Джек Лондон


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українська морська піхота за Гетьманату
ПовідомленняДодано: 24 січня 2015, 15:50 
Офлайн
Військовий старшина
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 17:14
Повідомлення: 520
Звідки: Дніпро
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
Маю,тільки в паперовому вигляді,тому звиняй.В двух словах:заказано 20 кораблів,16 для десантування,4 як канонерки вогневої підтримки,розраховані,на одночасну висадку повнокровної дивізії ,взагалі то моремани просили 60 кораблів,але гроші знайшли тільки на 20.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB