Форум сайтa pvz.in.ua

Вітаємо Вас на нашому форумі!
Сьогодні: 28 березня 2024, 22:04

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 15 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Адміністративно-територіальна реформа в Україні
ПовідомленняДодано: 20 червня 2015, 17:45 
Офлайн
Сотник
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:57
Повідомлення: 455
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
gazon написав:
Для порівняння:

Порівнювати треба порівнюване з порівнюваним, а не 2-й рівень з 3-м - плановані територіальні громади замінюють не райони, а сільради, так що і карта мала б бути відповідною


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Адміністративно-територіальна реформа в Україні
ПовідомленняДодано: 20 червня 2015, 18:41 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
sergei-lvov написав:
Порівнювати треба порівнюване з порівнюваним, а не 2-й рівень з 3-м - плановані територіальні громади замінюють не райони, а сільради, так що і карта мала б бути відповідною

Ну не скажіть вже ж таки громада це міні-район (деякі громади, як бачимо, будуть охоплювати цілий район (як бачимо на запропонованому поділі Волині це Шацький район) та й повноваження мабуть будуть щось середнім між теперішніми сіль/селищ/міськрадами і райрадами). А про те шо теперішні райони об'єднаються в повіти я знаю!
А взагалі правильно, що починають реформу з найнищої ланки, тобто як бачимо на проекті Волинської обл., об'єднання не залежить від адміністративних кордонів районів (об'єднуються між собою населені пункти різних районів), тобто кордони повітів, а можливо регіонів (повітів) можуть бути іншими ніж терерішні!
До речі термін "повіт" мені подобається, а от "регіон" категорично ні :evil: Для мене вже краще хай залишиться "область", а взагалі, моя б воля я б відновив "губернія".
Поясню свою точку зору, з цими новими/старими/пропонованими термінами "регіон", "округа", "земля" та й навіть "громада" я завжди керують тим як би називались органи виконавчої влади:
- Житомирська регіональна інспекція "чогось там" - Не знаю як висловитись, але асоціація з провінціальністю, тобто з невеличким районом
- Львівська земельна рада - Асоціація з держкомземом або з його структурною організацією
- Харківський окружний комітет - Асоціація тільки з адміністративною одиницею не більше чим місто чи район, но не область.
- Гайсинська громадська "чогось там" - асоціація з громадською організацією або з громадським туалетом :P

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Адміністративно-територіальна реформа в Україні
ПовідомленняДодано: 20 червня 2015, 20:18 
Офлайн
Сотник
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:57
Повідомлення: 455
Reputation points: 2

Add reputation pointSubtract reputation point
gazon написав:
вже ж таки громада це міні-район

Це він за розмірами може бути мінірайон, за сенсом це саме сільрада

gazon написав:
повноваження мабуть будуть щось середнім між теперішніми сіль/селищ/міськрадами і райрадами

Повноваження - це наслідок наявних фінансів: вони і зараз не такі вже й погані, але всі гроші забирає в бюджет держава, так що повноваження реалізовувати нема за що.

gazon написав:
А взагалі правильно, що починають реформу з найнищої ланки

А я не згоден - на мою думку весь процес організований неправильно:
1. зараз спочатку переділяють області в середині. а потім, мабуть, будуть обєднувати області. В результаті в нас середні за розміром штучні утворення перетворяться у великі за розміром штучні утворення, які все одно не матимуть нічого спільного з доцільністю чи бажаннями людей, на відміфну від теорій академіків від географії та бюрократії.
2. доцільно було б спочатку запропонувати кілька варіантів устрою з різними групуваннями територій на макро- (в якому регіоні ви хочете перебувати) та проміжному (в якому повіті в середині регіону ви хочете перебувати) рівні та провести щодо цього опитування людей. Це можна було б сумістити з місцевими виборами восени. А вже потім голосуваннями місцевих рад формувати територіальні громади, можливо, що і трансграничні (між сучасними областями та районами). Потім на підставі опитування та формувань територіальних громад формувати повіти та регіони.

gazon написав:
Для мене вже краще хай залишиться "область", а взагалі, моя б воля я б відновив "губернія"

А для мене регіон кращий і за область, і за губернію (губернія - вона взагалі від слова губернатор (через польск. gubernator из лат. gubernator от др.-греч. κυβερνήτης (kybernētēs) — «кормчий»)), хоча краще, на мій погляд, це земля. А от повіт мені не подобається (запозичення старих назв при втраченій традиції), я б волів коругою/округом називати.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Адміністративно-територіальна реформа в Україні
ПовідомленняДодано: 22 червня 2015, 09:51 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
sergei-lvov написав:
gazon написав:
вже ж таки громада це міні-район

Це він за розмірами може бути мінірайон, за сенсом це саме сільрада.


Цитата:
Що таке центр громади
Ним може стати не будь-яке село. Після реформи кожен центр стане таким собі міні-райцентром. Тому він має бути більш-менш зосереджений географічно у центрі об’єднаної громади і туди з будь-якого населеного пункту має їздити автобус. Швидка допомога до кожного села громади повинна доїжджати протягом 30 хвилин. А ще у селі має бути досить велика інфраструктура. Це адмінприміщення, поліклініка чи амбулаторія, при якій розміщений пункт «швидкої», пожежна частина, територіальний центр соціального захисту, приміщення для муніципальної міліції, школа, будинок культури тощо. Крім того, у центрі розміщуватимуться підрозділи пенсійного фонду, казначейства, соціального захисту, ветеринарної та санепідеміологічної служб, реєстрації актів цивільного стану. Тобто оформляти пенсію, субсидію, допомогу на дітей, по малозабезпеченню, отримувати дозвільні документи на будівництво, свідоцтва про народження і смерть, можна буде безпосередньо у центрі громади.


Цитата:
Кадри
Якщо із села пішла сільрада, то у кожному селі буде староста, якого обиратимуть на виборах. Він представлятиме населений пункт у виконавчому комітеті громади. Обиратимуть люди і депутатів, які прийматимуть важливі рішення для життя громади.
Якщо говорити про кількість чиновників, то після реформи, схоже, їх не зменшиться. Так, по-суті, будуть ліквідовані райдержадміністрації. Але у кожній громаді з’явиться чималенький постійно працюючий штат. Як мінімум, буде голова, його два-три заступники, секретар і т.д. За оцінками експертів, громаду обслуговуватиме 20-25 чиновників. Для прикладу, у найменшій райдержадміністрації – Шацькій – працює 25 людей.


Цитата:
Гроші
Найважливіше питання – фінансове. Після децентралізації обіцяють, що на місцях залишатиметься більше коштів. Це у першу чергу 60% податку на доходи фізичних осіб. А ще – акцизний, податок на майно, 100% єдиного податку і також усі 100% податку на прибуток підприємств та інші. На сьогодні усі ці податки залишаються в бюджетах обласних центрів. Міський голова Луцька Микола Романюк навів такі цифри: бюджет розвитку Луцька минулого року був у межах 35 мільйонів гривень, а 2015-го – вже 117 мільйонів. Різниця суттєва.


Повністю стаття тут : Для чого сільрадам об’єднуватися у громади

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Адміністративно-територіальна реформа в Україні
ПовідомленняДодано: 25 червня 2015, 12:21 
Офлайн
Генеральний хорунжий
Аватар користувача

З нами з: 21 січня 2015, 12:45
Повідомлення: 946
Звідки: Волинь
Reputation points: 4

Add reputation pointSubtract reputation point
Зображення

Цитата:
Про адміністративно-територіальну реформу в Україні та перешкоди для її втілення розповідає один з її розробників Юрій Ганущак

– Буде трирівнева система – громада, повіт і регіон – теперішня область. У кожній – по кілька повітів. Відмовилися від радянської назви ”район”, бо вже на цьому маніпулюють маргінальні партії: кричать людям – у вас буде в області всього три райони й доведеться по довідку їхати 100 кілометрів. Це не так. Адже більшість адміністративних функцій, що були у старих районів, перейдуть до громад. Громада – це об’єднання кількох населених пунктів..."
facebook-сторінка журналу "Країна"


Ось нарешті перше (принаймні для мене) пояснення причини перейменування адміністративних одиниць! Як на мене вдалий хід конем! ;)

_________________
І настане час, коли один скаже: "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям слава!" (с) Степан Бандера

Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! /Т.Г. Шевченко/


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 15 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB